O Nas słów kilka…

Beata, Ania, Sylwia i Kuba. To nasze imiona, imiona twórców bloga wpionku. Jesteśmy dumnymi studentami Analizy Danych na Uniwersytecie Łódzkim. Chcąc się nieco rozluźnić, zapomnieć o nauce a jednocześnie świetnie spędzić czas, zaczęliśmy w wolnych chwilach grywać w przeróżne gry, zarówno w karciane jaki i w planszowe. Szybko okazało się, że mamy w sobie pragnienie rywalizacji, a taka forma rozrywki jest niezwykle wciągająca i pasjonująca.

Mimo, iż wybór gier planszowych jest przeogromny, to niestety powoli tracą one popularność na rzecz gier komputerowych, konsol oraz smartfonów. Poza znakomitą rozrywką jaką one oferują, zapewniają także wykształcanie wielu cech, które z pewnością przydadzą się w życiu, a których brakuje, szczególnie u dzisiejszych dzieci i młodzieży. Chciałoby się rzecz popularne: „Kiedyś to było”. Powiedzenie, że misją wpionku jest szerzenie popularności gier byłoby przesadą, ale z pewnością jest to jedna z myśli, która przyświeca nam podczas tworzenia bloga. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu blogowi gry planszowe zaczną towarzyszyć Wam coraz częściej.

Kilka słów o każdym z nas:

Becia – nie jestem typem samotnika, czas wolny zazwyczaj spędzam z rodziną lub znajomymi. Nie lubimy nudy, więc zawsze poszukujemy ciekawych sposobów rozrywki. Uwielbiamy testować nowe gry, które wzbudzają w Nas niesamowite emocje i nutkę rywalizacji. Moje hobby to taniec, gotowanie oraz malowanie paznokci.

Aneczka – początkujący zerowastowiec. Powoli staram się wdrażać do swojego życia zasady zerowaste/lesswaste mając nadzieję, że dołożę małą cegiełkę do polepszenia stanu naszej planety.
Jeżeli chodzi o temat bloga – za moje zamiłowanie do gier mogę zdecydowanie podziękować kuzynostwu, bo z nimi słowo domówka jest równoznaczne z całą nocą spędzoną z planszówkami.

Syla– Uwielbiam mocniejsze brzmienie. Nie ważne czy mam słuchawki na uszach czy nie, muzyka cały czas gra w mojej głowie. Moim zdaniem najlepiej spędzony czas, to ten ze znajomymi i rodziną. I na takie spotkania,  zawsze przyda się jakaś fajna planszówka. Szukam gier, które rozruszają ludzi umysłowo i fizycznie.

Kuba – jestem pasjonatem sportu (długo by wymieniać sporty jakie lubię uprawiać i oglądać), a także zdrowego trybu życia. Boję się monotonii, braku zdrowia na starość (dlatego trenuję) oraz tego, że umrę nic w życiu nie osiągając. Lubię smacznie i dużo zjeść, wypić aromatyczną kawę, dobre piwo, ponadto oglądać seriale (głównie sci-fi, kryminały, dramaty i thrillery).