Bingo 90

gra bingo 90

Liczba graczy: 2+
wiek graczy: 6+
czas gry: od kilku do kilkudziesięciu minut
koszt:  ceny zaczynają się już od 20zł.

Zawartość opakowania:

  • 1 plansza kontrolna
  • 18 dwustronnych tablic do zaznaczania liczb
  • maszyna losująca
  • 90 żetonów z liczbami
  • żetony do zakrywania liczb

Przygotowanie gry:

Każdy z graczy otrzymuje dwustronną tablicę z liczbami (w niektórych wersjach część pól nie zawiera liczb, tylko jest zakolorowana – te pola traktuje się jak zaznaczone) i ustawia ją przed sobą dowolną stroną do góry. Jeżeli chcemy sobie bardziej skomplikować grę to możemy mieć więcej niż 1 tablicę, wiadomo – im ich więcej, tym trudniejsza rozgrywka.

Należy wyznaczyć jednego gracza, który będzie obsługiwał maszynę losującą.
Jego pierwszym zadaniem jest przygotowanie maszyny do gry, czyli napełnienie jej żetonami z liczbami.

gra z punktu widzenia osoby obsługującej maszynę

Podstawowy opis gry:

Bingo jest grą, w której uczestnicy zaznaczają na swoich tablicach liczby wylosowane przez maszynę. Po każdorazowym losowaniu liczba jest odczytywana na głos i w tym momencie wszyscy gracze szukają jej na swoich tablicach. Osoba, której się to uda, informuje o tym fakcie innych graczy. Działa tutaj zasada ‘kto pierwszy, ten lepszy’, bowiem tylko pierwszy gracz może zakryć żetonem daną liczbę na swojej planszy (jeżeli gramy na kilka plansz to możemy zaznaczyć tylko 1 numerek, nawet jak pojawia się on u nas wielokrotnie). Osoba, która obsługuje maszynę powinna przed każdym kolejnym losowaniem położyć żeton z liczbą, na odpowiednim polu planszy kontrolnej.
Zadaniem graczy jest zapełnienie jednej poziomej linii na tablicy. Kiedy uda się to zrobić, należy krzyknąć ‘BINGO!’.
Co prawda, grę wygrywa osoba, która zapełni linię jako pierwsza, jednak zazwyczaj rozgrywkę kontynuuje się do momentu, aż któryś z graczy nie zakryje całej tablicy.

Moja opinia:

Bingo jest jedną z tych lekkich i przyjemnych planszówek. Wystarczy nam bowiem dosłownie jedna minuta, aby przyszykować grę i kolejna, aby wytłumaczyć bardzo proste zasady. Dzięki temu, że zarówno przygotowanie,  jak i sama gra są krótkie, BINGO jest bardzo uniwersalne. Jakie korzyści płyną z grania? Zdecydowanie można wśród nich wymienić rozwój takich umiejętności jak refleks i spostrzegawczość.
Dla urozmaicenia polecam wypróbowanie także odmiany bingo 75.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *